משכורת של מקדם אתרים

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייצו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטסאפ

משכורת של מקדם אתרים – כמה באמת מרוויח איש SEO?

משכורת של מקדם אתרים

פורסם במקור: משכורת של מקדם אתרים בבלוג של שמול

בתור מרצה לקידום אתרים כבר מעל לעשור, אני מצליח לעזור ללא מעט מקדמי אתרים להשיג עבודה חדשה, מי שמכיר אותי יכול להעיד, אני עוזר כמה שאני יכול ואף מכין כל תלמיד שלי לראיון עבודה קרוב ובכך בעצם להשיג את מה שרצה מהרגע הראשון שנכנס לקורס – עבודה בתחום שהרגע סיים את הלימודים.

להגיד לכם את האמת? מעל ל-70% מהתלמידים שלי מתקבלים לעבודה עוד לפני שסיימו את הקורס, איך זה קורה? בעזרת לא מעט מהחברים שלי בתעשייה, אני מוצא די מהר מקום עבודה חדש למקדם אתרים המתחיל, אחרי הכל – הוא מלא אש בעיניים ותשוקה שהייתה לי בעצמי בימים הראשונים שלי בתחום והאמת, אני מקנא בתלמיד הממוצע, יש להם תשוקה שלמרות שיש לי אותה היום, יש להם את התשוקה ללמוד עוד ועוד. תענוג לראות דורות חדשים של מקדמי אתרים יוצאים לשוק.

אז מה בעצם מרכיבה משכורת של מקדם אתרים מתחיל?

בתור מרצה אני יכול להגיד לכם דבר מאוד פשוט, עם כמה שזה נשמע מפתיע, לא כל תלמיד שלומד אצלי ממש הופך להיות מקדם אתרים, יש כמה סיבות שמגדירות את התופעה:

 • המקצוע לא משך אותו עד הסוף
 • מעדיף לעבוד סביב נושא אחר בתחום הדיגיטל (פרסום במדיה החברתית / פרסום באדוורדס וכו’)
 • נרדם בשיעורים ושכח לעשות את הדבר החשוב ביותר בזמן הלימודים – ללמוד

אז איפה הייתי? הא כן, משכורת של מקדם אתרים מורכבת מ:

 • רמת הידע הנוכחית שלו – כי זו לא בעיה להכשיר תלמיד שוב מ”אפס” אבל רצוי שיבוא עם מידע ראשוני, למרות שלמד את התורה המלאה בקורס, עדיין, לא הרבה תלמידים מצליחים לזכור הכל או בכלל, להבין הכל החל מהיום הראשון שלהם בעבודה
 • התחלת הפרויקט הראשון שלו ללא גלגלי עזר – כאשר מקדם אתרים מתחיל נכנס לחברת קידום אתרים, הוא מקבל ליווי די צמוד מחבר למשרד, מנהל המחלקה או משהו בדומה לכך, אבל ברגע שהתלמיד מרגיש שיכול הוא להתמודד לבד עם פרויקט ללא ליווי צמוד, משמע – הוא מכניס רווחים לחברה ולא הופך ל”נטל” מקצועי על החברה. (מקווה שלא פגעתי באף אחד)
 • הרצון לגדול – למרות שכולנו רוצים להיות הבוסים של עצמנו, צריך להבין שאין הרבה מקדמים מתחילים שנכנסים לעובי הקורה באמת ומנסים ללמוד עוד, הרי אחרי הכל, לכל נושא בתחום ה-SEO יש עוד הרבה מה ללמוד והרבה מה להשלים, גם אם הרגע התלמיד סיים קורס שלם (איתי ?) ב4 חודשים מלאים על התחום. ואם התלמיד ייתן את התחת שלו למדע ויבין מה עוד אפשר להוציא על התחום ואף לעזור לאחרים ואולי אפילו להפוך לראש צוות בזמן קצר מאוד, המשכורת יכולה לגדול מאוד מהר בתחום. מאוד מהר.

בוא נדבר קצת במספרים לפני שתאבדו אותי לחלוטין:

 • מקדם אתרים מתחיל עשוי לקבל בין 6,500 ₪ ל-7,500 ₪ לחודשים הראשונים
 • לאחר 3,4 חודשים מקובל להעלות את השכר (בהתאם להתקדמות העובד, כמו למשל קבלת ניהול פרויקט בצורה עצמאית) לשכר של 8,500 ₪ ואף 9,000 ₪
 • לאחר שנת עבודה ראשונה של התלמיד, יכול כבר להתחיל עם 10,000 ₪ לחודש לשנה החדשה

אז מה קורה עם מקדם אתרים מקצוען? כלומר, מקדם אתרים עם וותק?

 • מקדם אתרים מקצוען עשוי להיות גם “רק” מקדם אתרים בכיר בחברה, ולכן עשוי לקבל 10,000 ₪ לבין 12,000 ₪ לחודש (הכוונה כבר מהיום הראשון בעבודה)
 • במידה והמקדם המקצוען מגדיל ראש והופך לראש צוות, עשוי לקבל 12,000 לבין 14,000 ₪ לחודש
 • במידה והוא מנהל את המחלקה, עשוי לקבל 14,000 ₪ לבין 17,000 ₪ לחודש

אבל רגע, מה קורה לגבי מקדמי אתרים שעובדים אינהאוס? משמע, מקדם אתרים של אתר אחד בלבד?

 • במידה והוא נכנס לקדם את האתר בעצמו, ללא עובדים, עשוי לקבל 15,000 ₪ לחודש
 • במידה והוא נכנס לנהל מחלקת SEO שלמה (גם אם המחלקה של 2 עובדים מלבדו) עשוי לקבל 18,000 ₪
 • במידה והוא נכנס לנהל כמה מחלקות או לנהל צוותים בחברה גדולה / מותג, עשוי לקבל 20,000 ₪

מקרה נוסף ומוכר מהתעשייה שלנו, מה קורה אם הוא מקדם אתרי פורקס / אופציות בינאריות (חס וחלילה)

 • במידה והוא נכנס לקדם את האתר בעצמו, ללא עובדים, עשוי לקבל 20,000 ₪ בחודש
 • במידה והוא נכנס לנהל מחלקת SEO שלמה (גם אם המחלקה של 2 עובדים מלבדו) עשוי לקבל 26,000 ₪
 • במידה והוא נכנס לנהל כמה מחלקות או לנהל צוותים בחברה גדולה / מותג, עשוי לקבל עד 35,000 ₪

מה זה אומר? שבתחום של SEO אפשר לקבל היום משכורת מכובדת בהחלט בעוד שבתחומים אחרים (אפילו בדיגיטל) לא עוברים את ה-8,000 ₪ גם אחרי שנה של עבודה רצופה, למה? בעיקר כי SEO מכניס לא מעט כסף לחברות SEO וכמובן, בזכות זה שהם מביאים פרנסה ללקוחות שלהם בצורה הרבה יותר מאסיבית ללא הוצאה כספית נוספת כמו הוצאות קמפיינים וכו’.

לא שיש לי משהו רע להגיד בצורה קונקרטית, אבל בואו, אחרי הכל – מקדם אתרים יודע להביא פרנסה, די פשוט להבין את המשוואה הזו ולכן, קידום אתרים מקצועי יכול לעשות שינוי בתפיסת העולם של הלקוח ולכן גם לקוחות גדולים שעבדתי איתם על קמפיינים בגוגל ובפייסבוק בשווי של מאות אלפי שקלים, מרגישים את התנועה הגדולה ביותר מהתנועה האורגנית. אחרי הכל, ביצועים תמיד ירגישו טוב יותר לבעלי העסק מאשר מיתוג. (אם תרצו לדעת בכל זאת, כמה מרוויחים בעולם הדיגיטל – חבר יקר, אור פיאלקוב סיים את הסקר שלו לא מזמן)

כתבות נוספות באתר